Meie meeskond

Markus Kalmet

kitarr, elektrikitarr, ukulele

Kitarrimängu võlu avastasin enda jaoks algkooli lõpus, kui klassivenna juures AC/DC täispikka kontserti DVD pealt vaatasime. Sellest hetkest alates olin veendunud, et soovin seda instrumenti võimalikult hästi valdama õppida.
Samal aastal asusin pilli õppima Nõmme Muusikakooli ning hiljem jätkasin kitarriõpinguid Peep Ojaveski juures, kes tutvustas mulle pillimängu improvisatsioonilist poolt ning keskendus tundides erinevatele rütmimuusika žanritele. Muusikastiilidest paelub mind kõige enam bluesrock, kuid suureks inspiratsiooniks on ka Tommy Emmanueli stiilis (fingerstyle) kitarrimäng.

Viimase 12 aasta jooksul olen kitarri mänginud mitmetes muusikalistes kollektiivides. Hetkel mängin pilli instrumentaalses duos nimega Crimson Gitane, rokkbändis Piur Faia ning mitmes erinevas covermuusika ansamblis, millega inimeste juubelitel ning pulmades esinemas käime.

Pilli õpetamisega olen tegelenud viimased paar aastat ning ootan enda juurde õppima kõiki kitarrihuvilisi, kellel on soov seda imelist instrumenti valdama õppida.

Ervin Sokk

basskitarr, kitarr, elektrikitarr, ukulele

Basskitarri hakkasin mängima aastal 2005, olin algul iseõppija ja mängisin aastaid alternatiivrokki viljelevas bändis Paha Polly. Otsustasin, et tahan saada elukutseliseks muusikuks ja astusin seega 2013. aastal Georg Otsa nim. Tallinna muusikakooli basskitarri erialale ja lõpetasin selle 2016. Pärast seda olen olnud tegev nii pilliõpetajana kui ka instrumentalistina ja käinud asendusbassistiks erinevates peo- ja tantsubändides nagu Dance-o-Phones, Kruuv, Lucky Jeans, Dopamiin, Margus Vaher band, Feel Good, Legend jt.
2019. aasta algul kolisin elama Islandile Húsavíki nimelisse linna, kus töötasin samuti pilliõpetajana ja lisaks bassile hakkasin juhendama ka bänditunde ning õpetama baastasandil ka elektrikitarri ja trummikomplekti. Naasin Eestisse elama 2023. aasta kevadel ning ootan põnevusega uusi väljakutseid kodumaal. Oma õpetamises katsun igale õpilasele läheneda võimalikult individuaalselt ja seega koostan tundides mängitava repertuaari nendest lugudest ja stiilidest mis eelkõige õpilast ennast enim huvitavad.

Henri Tammai

kitarr, elektrikitarr, ukulele, trummid

Suur muusikapisik on olnud minus juba väiksest peale ja kitarri sain esimest korda kätte 6-aastaselt. Sellest hetkest hakkasin kohe suure tuhinaga mängima ja siiamaani pole veel mängimist lõpetanud.
Olen käinud muusikat tudeerimas Viljandi Kultuuriakadeemias ja ka välismaal ning tänasel päeval tegutsen vabakutselise muusikuna erinevates projektides nii kitarristi kui ka trummarina.

Kitarri puhul paelub mind selle pilli universaalsus. On täiesti samaväärselt sobilik nii lõkke ääres tinistada kui ka mängida suurel staadionikontserdil. Samuti ka see, kui lihtne on kitarri peal ise muusikat luua. Ei ole kuigi palju vaja, et hakata leidma mingeid huvitavaid helisid, muusikalisi ideid ja kombinatsioone. Pill aitab ise kaasa.

Uku Sildoja

Juhataja

Tänu vanematele olen sünnist saati olnud seotud rahvamuusika ja üldisemalt muusikaga. Kitarriõpinguid alustasin 2003. aastal ja õpetajana töötasin 2017-2023.

Sel sügisel võtsin suure sammu, asudes magistrantuuri Taltechis ning asudes juhataja kohale Viimsi kitarrikoolis. Õpetamise asemel keskendun nüüd kooli juhtimisele ja arendamisele, vastutan kooli tehnilise poole eest ning juhin meie meeskonda. Minu eesmärk on jätkata muusika ja hariduse vaheliste sildade loomist, tuues innovatsiooni ja uusi ideid kooli igapäevaellu.

Maaris Sildoja

Kooli asutaja, Juhataja abi

Alustasin kitarriõpetajana Viimsis 2014. aastal, esialgu pakkudes mõningaid eratunde lastele. See väike algus viis mind 2015. aastal Mooste rahvamuusikakooli juurde, kus asutasime Viimsi osakonna. See osakond kasvas kiiresti ja on nüüdseks üks Eesti suurimaid kitarrikoole.

Aastal 2019 otsustasin teha pausi aktiivsest õpetamisest, et keskenduda pereelule. Selle ajaga olen saanud kolm last ja hetkel viibin lapsehoolduspuhkusel. Kuigi ma hetkel ei õpeta, hoian kooli tegemistel silma peal ja naudin selle kasvu ning arengut. Mu unistus on jätkuvalt näha, kuidas meie õpilased kasvavad ja arenevad, tundes muusika vastu sama suurt kirge ja rõõmu, mis mindki on saatnud läbi elu.

Tekkis küsimusi? Võta meiega ühendust.

Tekkis küsimusi? Võta meiega ühendust.