Õppetöö

Siin on virtuaalne avatud uste päev video kujul.

Veel on all põhiline info ja korduma kippuvad küsimused.

Viimsi kitarriõppes on võimalik õppida kolmes erinevas õppevormis:

Individuaalõpe– Individuaalõpe on kõige personaalsema lähenemisega õppevorm meie koolis. Õppetempo ja sisu on igale õpilasele vastavalt tema võimetele kohandatud. Võtame palju arvesse õpilase enda soove. Tunde saab võtta kahes erinevas pikkuses.
30min tund on suunatud eelkõige noorematele õpilastele (6-7a), kellele veel 45 minutit tundi võib osutuda väsitavaks. Samas sobib see ka vanematele õpilastele, kes saavad rohkem iseseisvalt harjutada.
45min tund on meie kõige populaarsem õppevorm. Pikem tunniaeg võimaldab iga nädal veidi rohkem materjali läbi võtta ning õpetajaga harjutada tunnis.
Individuaaltunde on võimalik võtta ka 2x30min või 2x45min nädalas. Sellisel juhul rakendub kahekordne õppemaks. Tunnid jaotame kahe erineva päeva peale nädalas, et oleks võimalik vahepeal kodus harjutada.

Paarisõpe– Paarisõpe tähendab, et tunnis osalevad kaks õpilast korraga. Paariline on alati sama. Sobib hästi sarnases vanuses lastele. Tihti võetakse paarisõpe näiteks sõbraga koos tunnis käimiseks. Samuti pakume võimalust lapsel ja lapsevanemal koos paaristunnis käia.
Paarisõpe on üles ehitatud sarnaselt individuaalõppele. Proovime võimalikult palju arvesse võtta mõlema õpilase soove.
Paarisõppes on ainsaks tunnipikkuseks 45min.

Grupiõpe– Grupiõpe toimub 3-6 liikmelistes gruppides. Enamasti on grupi liikmed sarnase vanusega. Grupiõppe ülesehitus on veidi erinev teistest õppevormidest. Tunnis on suur osa kokkumängul (ansambel). Tihti jagatakse grupiliikmete vahel ära erinevad osad loost.

E-õpe- kõikidel meie kooli individuaaltunni vormis õppivatel õpilastel on soovi korral võimalik õppetöös osaleda kas osaliselt või täielikult veebi kaudu. Soovist tuleb teavitada õpetajat vähemalt 60 minutit ette. 

E-õppes on võimalik ka osaleda paaristunni õpilastel juhul kui mõlemad paaristunni õpilased saavad e-tunnist osa võtta.

E-õpe on hea lahendus ka ootamatu haigestumise või muu põhjuse puhul, mis takistab kohapeale tundi tulemist. E-õpe toimub samal ajal ning sama kaua kui tavaline tund juhul kui teisiti pole õpetajaga kokku lepitud.

Olenemata õppevormist paneme tunnis rõhku õigele mängutehnikale ning tagame parima õpikogemuse.

Kuutasu- õppemaks on  igal kuul sama (september – mai). Tunnid toimuvad paralleelselt üldhariduskoolide tööga. See tähendab, et vaheajad ka kattuvad tavaliste koolivaheaegadega. Lisaks tavatundidele on meie koolis õppetööga seotud lisategevused, mis detsembri ja mai kuus annavad lisatunde juurde. Õppeaasta peale keskmiselt tuleb 4 tundi/kuus õppetegevust. Kui mõne nädala sisse satub riigipüha, siis reeglina tunnid sellel päeval ikka toimuvad. 

Tasumine- igal kuul saadetakse käesoleva kuu eest õppetasu arve. Tasudes palume kindlasti märkida arvel välja toodud viitenumbri. Palume tähele panna, et tulumaksutagastuse saab kuni 18 aastase (ka õpilane kes on käesoleva aasta 1. jaanuari seisuga alla 18 aastane) õpilase eest tasutud õppetasu eest lapsevanem, kes makse teostab.

Õppetegevus suvekuudel- suvel enamasti ei toimu õpe tavalises vormis, vaid vabama graafikuga. Samuti oleme korraldanud “laagripäevi”, mil soovijad saavad kokku näiteks iga kuu 1-2 korda aga pikema tunni vormis ning õpivad koos midagi toredat selgeks. Suvel osalemine ei ole kohustuslik ning kuutasu arvestatakse vastavalt saadud tundide vormile eelneva kokkuleppe alusel.

Kindlasti soovitame enda õpilastel kaaluda ka suvel osavõttu, kuna siis püsivad oskused paremini meeles ning on rohkem motivatsiooni ka suvel pilli mängida.

Korduma kippuvad küsimused

Õppima saab tulla alates kuuendast eluaastast. Väiksematele huvilistele soovitame 30min individuaaltundi.

Muidugi! Me ei sea mingeid vanusepiiranguid. Samuti ei ole oluline kas olete varem mõnda pilli mänginud. Alustada saab ka täitsa nullist. Täiskasvanutele on meie koolis kaks võimalust. Kas päevaõpe (iga nädal kindlal ajal tund) või algajate kitarrikursus (4-nädalane intensiivsem kursus väikestes gruppides).

Eelnevat kogemust ei ole vaja. Õppima saavad tulla kõik. Paljud muretsevad, et õpilane ei pea viisi. See ei ole kindlasti pilli õppimisel takistuseks.

Registreerimiseks täitke avaldus siin. Esimene proovitund on tasuta.

Proovitunnis saab kasutada klassis olevaid pille. Kui asute õppima on vajalik, et soetade enda isikliku pilli, kuna parima tulemuse saavutamiseks on kindlasti vaja ka kodus harjutada. Pille me ise ei laenuta, kuid meie õpetajad saavad anda igakülgset nõu ja ostusoovitusi. Kitarride hinnad algavad umbes 100€ ning neid on alati võimalik vajadusel peaaegu sama hinna eest taas maha müüa.

Õppeprotsessis kasutame täpselt selliseid lugusid, mis õpilasele endale ka meeldivad. Pilli on võimalik õppida mängides nii Metallicat, Taylor Swift’i või klassikalisi etüüde. Õpetajad kohendavad lugusid vastavalt oskustele ja vajadustele. 

Muidugi. Koroona-aastatel töötasime välja toimivad moodused e-õppe andmiseks nii, et tulemused ei kannata. E-tundideks kasutame enamasti Zoom keskkonda, kuid kokkuleppel on võimalik kasutada ka teisi videokõne platvorme.

E-tunde kasutavad õpilased enamasti haigestumise või muude ootamatute tegurite tõttu. Samuti on e-tund hea variant õpingutega jätkata pikemate reiside korral.

Kitarre on laias laastus kolme eri tüüpi: 

  • Klassikaline- akustiline kitarr, millel on nailon keeled. Enamasti kõige populaarsem valik pillimängu alustajate seas, kuna keelte materjal on sõrmedele alguses sõbralikum ning pilli kael laiem. Veel on boonuseks soodsam hind ning suurem valik väiksemas mõõdus pille lastele (3/4 suurus).
  • Metallkeeltega (Western) kitarr- akustiline kitarr, millel on metallist keeled. See on kõige populaarsemat tüüpi kitarr üleüldiselt. Pillil on võrreldes klassikalise kitarriga kitsam kael, mis teeb akordide mängimise lihtsamaks. 
  • Elektrikitarr- ei ole akustiline pill. Pill iseseisvalt eriti tugevat häält ei tee, kuid läbi võimedi ärkab ellu ning pakub tohutult erinevaid kõlapilte ning efekte. Ideaalne teiseks pilliks akustilise kitarri kõrvale.

 

Olenemata kitarritüübist on mängimise loogika kõigil sama. Seega pole vahet millist pilli kasutada. Meie soovitus on valida pill, mis Teid ennast inspireerib ja kutsub kätte võtma.

 

Meie koolis saab õppida kitarri (klassikaline, elektrikitarr), basskitarri, ukulelet ning trumme.

Tunnid toimuvad kõikidel nädalatel, mil ka tavakool toimub. Enamasti on tund igal nädalal ühe korra kindlal ajal. Koolivaheaegadel tunde ei toimu, kuid kui riigipüha satub Teie tunni päevale, siis on võimalik ikka tunnis osaleda või tund ette-järgi teha.

Meie kümneaastase kogemuse põhjal saame kinnitada, et kord nädalas on optimaalne pilli õppimiseks enamusele õpilastele. Tunni eesmärk on anda õpilasele kätte materjal ja uued osksed, mida siis kodus saab ülejäänud nädala jooksul harjutada ja kinnistada. 

Kui siiski on soov intensiivsemalt õppida, siis on võimalik võtta kaks tundi nädalas.

Kui Te ei saa tunnis osaleda, siis teavitage sellest õpetajat esimesel võimalusel. Piisava etteteavitamise korral saate kas tunni ette-järgi teha või osaleda videokõne kaudu (Zoom, Messenger).

Ette planeeritud puudumisest palume teavitada vähemalt 5 päeva ette. Haigestumise puhul palume teavitada ette vähemalt 12h enne tundi. Hilisema teavitamise korral ei ole võimalik tundi järgi teha ning jääb ainult e-tunni variant enda tunni ajal.

Kui viibite reisil pikema perioodi (üle kahe nädala) jooksul, siis kohandub kohatasu 50% tavalisest kuutasust ning tunde järgi ei tehta. Alternatiivina on võimalik osaleda reisil olles e-tundides enda tavalisel ajal. Seda võimalust on mitmed meie õpilased kasutanud näiteks siis kui nad kolivad mõneks talvekuuks Eestist ära.

Meie koolis ei ole eksameid. Iga õpilane liigub enda tempos nii kiiresti kui soovib. 

Kohustuslikke ettemänge meil samuti pole. On kaks esinemist õppeaasta jooksul. Enne jõule on videokontserdi salvestuspäev ning enne suve kevadkontsert. Neil osalemine ei ole kohustuslik, kuid innustame kõiki ikkagi osalema kuna see annab väärtuslikku esinemiskogemust.

Kontserditel ei pea õpilased üksi esinema. Enamasti mängitakse gruppides ning alati on ka üks suur ühislugu kus kõik saavad vastavalt enda oskustele kaasa lüüa. 

Meie kooli metoodika ei näe ette eraldi muusikateooria tunde. Me õpime muusikateooriat pillitunnis enda pilli peal.

Kellel on soov süviti muusikateooriat õppida võib juurde võtta eraldi muusikateooria eratunde.

Eelnev noodi oskus ei ole vajalik õppimiseks. Pillitundides õpitakse jooksvalt ka nooti, ning põhiliselt kasutatakse tabulatuuri ehk kitarrinooti, mis on lihtsasti mõistetav. Enamus kitarrinoote maailmas kasutavad tabulatuuri.

Kui soovite mõnel kuul mitte tundides osaleda, siis tuleb tasuda “kohahoiu” tasu 50% kuutasust. Sellisel juhul säilib õppekoht ja tunniaeg. 

Kui “kohahoiu” tasu ei soovi maksta, siis antakse Teie aeg järgmisele huvilisele ning naastes ei pruugi Te enam sama õpetaja juurde sama aega saada.

Õppimise kiirus sõltub õpilasest endast. Mida rohkem tööd on õpilane nõus panustama, seda kiiremini tulemused tulevad. 

Enamus õpilasi mängivad esimest lugu juba 1-2 nädalaga.

Liitu meie kooliga juba täna!

Tekkis küsimusi? Võta meiega ühendust.

Tekkis küsimusi? Võta meiega ühendust.